Kardiostimulátor a práce - Život s kardiostimulátorem

Život s kardiostimulátorem
Přejít na obsah

Kardiostimulátor a práce

Kardiostimuátor a práce

Před operací Vám doktoři říkají ,, nebojte se, po operaci se vrátíte do normálního života". Není to tak uplně pravda, do normálního života se vrátí lidé s kancelářslou prací a podobně. Já jsem se do běžného života rozhodně nevrátil. Celý živat dělam fizicky namáhovou práci a nic jiného neumím.

Kardiostimulátor a první zaměstnání

V době kdy se mě stala srdeční příhoda a podstoupil jsem implantaci kardiostimulátoru jsem pracoval v jedné firmě na zpracování elektroodpadu. Ve firmě jsem nastoupil jako dělník na demontáž praček. Byla to fyzicky náročná práce a hlavním nářadím byla velká železná palice, kleště na odstříhávání drátů a velká rozbrušovačka. Práce se prováděla venku pod provizorním přístřeškem a to v zimě i v létě. V té době jsem začal pociťovat první náznaky únavy a zadýchávání. Proto jsem po čase přešel na demontáž serverů - pc skříni které vážili od 30 do 400 kg. Né že by to byla lehčí práce, ale lepší než celý den mlátit těžkou palicí. Po mé příhodě jsem se vrátil zpět na zpracování serverů a částečně jako destař. Spíše více jako destař, ale velká horka v letním počasí a vibrace spojené s nerovnou plochou v areálu firmy mě donutili, nejdříve si zkrátit pracovní dobu a pak z firmy úplně odejít. Můj zdravotní stav mě prostě nedovoloval tu práci dělat. Zamířil jsem na UP kde jsem dostal podporu 40%., protože jsem firmu opustil sám.
Na Úřadu práce
Na UP jsem šel s naivní jistotou že mě UP pošle na rekvalifikaci  strážného a já si najdu práci u některé z bezpečnostních agentur. Ale,  ouha, takhle to prostě nefunguje. Nejprve si úřednice UP po mě vyžádala  potvrzení o snížené pracovní schopnosti ( vydává OSSZ ), po té jsem si  musel ještě od lékaře donést potvrzení jaké práce mohu vykonávat. Lékař  mě samozřejmě do své lékařské zprávy napsal žádná fyzicky namáhavá  práce, zvedání předmětů do 15 kg a né opakovaně, zákaz práce z vibračním  nářadím a stroji s vysokým napětím atd. Po přečtení lékařské zprávy,  kterou jsem samozřejmě musel zaplatit, jsem se zaradoval a říkal si že  rekvalifikaci nestojí nic v cestě. Ale žijeme v Česku, že. Úřednice  pochopila ten kus papíru po svém, na rekvalifikaci mě neposlala, ale  pravidelně mě posílala k zaměstnavatel kteří v žádosti o zaměstnance  měli uvedeno ,, fyzicky namáhavá práce". Samozřejmě jsem nikde neuspěl,  prostě každý potřeboval chlapa který může dělat všechno. Po třech  měsících jsem se z UP odhlásil a začal si platit sám zdravotní  pojištění, Už jsem prostě nevydržel ze sebe dělat blbce, mírně řečeno!  Již po měsíci jsem si sám našel práci na mycí lince aut.

S kardiostimulátorem na myčce aut

Na myčce aut kde momentálně pracuji se auta před mývají wapem. Wap má také sice vibrace a takovou práci bych neměl dělat, ale popravdě řečeno mě ta práce docela vyhovuje. Na druhou stranu jsou mnohem horší 12 hodinové směny a nejhorší je asi práce s lidmi. Někteří zákazníci si doopravdy do huby nevidí a člověka to někdy docela stresuje. No, ale protože se mycí linka prodává a bude bude modernizovaná ta po roce a půl budu hledat zase nové zaměstnání. Sám jsem zvědav jak dlouho budu hledat práci a kde projdu lékařskou nástupní prohlídkou. Na myčce jsem měl u doktora štěstí, zamlčel jsem tu wapku a 12 hodinové směny.
Návrat na obsah